Vitamin D3 Pro Expert Immuno Vitamin D3 Pro Expert 4000 IU Immuno

Sinu tugeva tervise võti!

OLE VIIRUSTEST TUGEVAM!

TÕHUS TOIME IMMUUNSUSELE
D‑vitamiin ja tsink toetavad immuunsüsteemi, väheneb vastuvõtlikkus viirushaigustele
HEA HINGAMISTEEDELE
Kõrge doos tsitruse bioflavonoide vähendab turset ja lima eritumist
LIHTNE KASUTADA
Mugav ja efektiivne õlikapsel viinamarjaseemneõliga

VIIRUSHAIGUSTEST EESTIS

Viirused Eestis
Teatavasti põevad lapsed läbi väga palju viirusnakkusi, nende jaoks on täiesti normaalne põdeda viiruslikke haiguseid 6‑8 korda aastas. Täiskasvanud haigestuvad vähem, sest neil on juba tekkinud paljude viiruste vastu antikehad
Ägedad hingamisteede nakkushaigused võivad esineda kõikidel aastaaegadel, kuid sagenevad järsult septembris‑oktoobris ning haigestumus jõuab haripunkti veebruaris‑märtsis, sest selleks ajaks on immuunsus märkimisväärselt langenud.
Hingamisteede nakkushaigusi põhjustavad üle 200 viiruse, mis tungivad organismi peamiselt ülemiste hingamisteede kaudu. Enamasti on tegemist paragripi, rino-, adeno-, koroona- ja RS‑viirusega.

KUIDAS VIIRUS LEVIB?

Aevastamisel, nuuskamisel ja köhimisel saastuvad käed ja ümbritsev õhk eluvõimelise viirusega
Kätelt jõuab viirus pindadele - ukselingid, telefonid, arvutiklaviatuurid jt
Nakatuda võib, kui pesemata kätega hõõruda silmi, nina või suud

MIKS HAIGESTUTAKSE?

Kuidas viirus levib?
Sellist asja nagu külmetushaigus ei ole olemas. On ülemiste hingamisteede viirushaigused, mis tähendab, et haigestumiseks peab kokku puutuma viirusega ning külmetamine on lihtsalt selle üks soodustajaid.
Enamikul inimestel on need viirused neelus ja hingamisteedes ka niisama olemas, ühel hetkel murravad nad läbi limaskesta ja teevad endale ‘’pesa’’ – kui ninna, siis tuleb nohu ja kui kurku, siis kurguvalu. Põhjuseks on organismi vastupanuvõime vähenemine viiruste vastu.
See, kas viirus tungib kaitsemehhanismidest läbi, oleneb inimese tugevusest. Kõige esmaseks kaitsebarjääriks on terviklik ja niiske limaskest. Kui limaskestad on kahjustunud ning kuivad, pääseb viirus kergemini organismi.

MILLISED ON HAIGUSE TUNNUSED?

Nohu
Palavik
Köha
Kurguvalu

ENNETUS LIHTNE, RAVIMINE RASKE!

Nakatumise ennetamine
Meie kliimas on viirustesse haigestumine paratamatu, seega on oluline tegeleda ennetamisega
Me ei saa vältida seda, et bussis köhib keegi meile kuklasse või tuleb kolleeg haigena tööle. Peame lihtsalt püüdma hoida oma immuunsuse nii tugevana, et haigus kallale ei tuleks.
Ennetus on oluline, sest tüsistuste tekkimine on ohtlik. Arstid toovad välja, et kui neljandaks päevaks enesetunne ei parane, võivad tüsistustena tekkida keskkõrvapõletik, põskkoopapõletik, bronhiit ja kopsupõletik.

VIIRUSHAIGUSED ON KÕIGE OHTLIKUMAD…

Krooniliste haiguste põdejatele, sest viirushaigused on suur koormus südamele
Suitsetajatele, sest neil on limaskestade kahjustus
Tööl pideva ülekoormusega inimestele
Rasedatele
Äsja sünnitanud naistele
Väikelastele

Tugev IMMUUNSUS ‑ MEIE ESMANE KAITSE VIIRUSTE EEST

Vitamiin D3

TEE IGA PÄEV MIDAGI OMA IMMUUNSUSE HEAKS!

Maga piisavalt
Ole füüsiliselt aktiivne
Väldi stressi
Uuringud näitavad, et C‑ ja D‑ vitamiini ning tsingi hea tase organismis muudab immuunsuse tugevamaks
Joo piisavalt vedelikke
Söö täisväärtuslikult

D‑VITAMIINI ROLL HAIGESTUMISEL

D-vitamiin immuunsusele
D‑vitamiini puudus on Eestis aastaringselt laialt levinud. SYNLAB meditsiinilabori andmetel kannatab Eestis 84% inimestest D‑vitamiini puuduse all.
Peamiselt mõjutab D‑vitamiin immuunsüsteemi efektiivset toimimist. D‑vitamiini vähesus nõrgendab immuunsüsteemi ja suureneb vastuvõtlikkus viirushaigustele.
Viimased uuringud näitavad, et kui D‑vitamiini tase veres on vähemalt 95 nmol/L, siis haigestumised ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse vähenevad kuni 3 korda.
Tsink immuunsusele
TSINK JA IMMUUNSUS
Tsink soodustab rakkude kasvu ja arengut, tsingi defitsiidi tingimustes T‑rakke ei toodeta piisavalt ja nende aktiivsus on madal. T‑rakkude kiire tootmine on vajalik haigustekitajate kiireks hävitamiseks.
Tsink on raskmetall - see pärsib otseselt haigustekitajate paljunemist. Kaasaegsed uuringud näitavad eakatel, kellel tsingi tase on normis esineb 50% vähem kopsupõletikke ning paranemine toimub kiiremini.
Kuna organismil ei ole spetsiaalset tsingi säilitamise süsteemi, siis peab tsinki tarvitama regulaarselt.

FAKTE TSITRUSE BIOFLAVONOIDIDEST

Tsitruse bioflavonoidid
Esimene asi, mis tavaliselt tsitruselistele mõeldes meelde tuleb, on tõenäoliselt C‑vitamiin, kuid lisaks sellele sisaldavad nad ka bioflavonoide. Immuunsuse tugevdamiseks ja viirushaiguste leevendamiseks kõige erilisemaid tsitruse bioflavonoide sisaldavad just mõruapelsinid.
Bioflavonoidid avastas esmakordselt 1936. aastal Nobeli preemia võitnud teadlane ja C‑vitamiini uurimise pioneer Albert Szent‑Gyorgi. Tsitruse bioflavonoidid toimivad sünergistlikult C‑vitamiiniga.
Tsitruse bioflavonoidid toetavad hingamisteede head tervist, rahustavad kurku ja neelu ning mõjuvad rahustavalt häälepaeltele.

MIKS VALIDA IMMUNO?

Vitamin D3 Pro Expert 4000 IU
Spetsiaalselt immuunsusele mõeldud D‑vitamiin hoiab mind rõõmsa ja energilisena, et pidev väsimus ei segaks minu igapäevast elu.
Parem kaitse viiruste vastu, sest D‑vitamiini kõrval on siin ka tsink, mis on vajalik haigustekitajate kiireks hävitamiseks.
Kõrge doos tsitruse bioflavonoide hoiab vabad minu hingamisteed - mõjudes rahustavalt häälepaeltele ning rahustades ka kurku ja neelu.
Vitamin D3 Pro Expert 4000 IU