PARIM LAHENDUS STRESSIROHKELE JA VÄSITAVALT PÄEVALE ON HEA SÜGAV UNI!

PARIM LAHENDUS STRESSIROHKELE JA VÄSITAVALT PÄEVALE ON HEA SÜGAV UNI!

Heidad küll voodi, kuid ei suuda uinuda. Päevased sündmused tiirlevad peas ning juba kuuled äratuse halastamatut helinat. Peale lõunasööki tunned, kuidas uni võtab võimust ning tööle keskendumine tundub eneseületusena. Unistad vaid sellest, kuidas töönädal kiiremini läbi saaks ja nädalavahetuse pikast hommikusest unest. Sa pole üksi!

Just seda sama tunneb kolmandik meie kaasmaalastest, keda kummitavad unehäired.

  • Uinumisraskused
  • Öised ärkamised
  • Krooniline unetus


Une kvaliteedist sõltub meie vaimne ja füüsiline tervis, sest just uni taastab meie närvisüsteemi ja lihaste töö. Mida paremini me end välja puhkame, seda tervemad me igas mõttes oleme.

Tihti pöörame me liiga vähe tähelepanu unega seotud probleemidele tuues vabanduseks pingelise aja tööl, koolis, stressirohke päeva, pimeda sügisaja, kevadväsimuse jne. Samamoodi loome endale petliku ettekujutuse, et kui see kõik läbi saab siis magan end välja, lükates sellega probleemi lahenduse edasi.
Selline käitumine võib meid aga viia olukorda, kus kujuneb välja krooniline unetus, mis võib kesta aastaid ja millest üle saamine nõuab meilt tugevat enesedistsipliini ja tihti ka erialaspetsialistide sekkumist. Unearstide sõnul võib krooniline unetus kujuneda välja vaid paari kuuga.

Selleks, et vältida pikaajaliseks kujunevat unetusega seotud probleeme, tuleb endale teadvustada, et väsitaval, stressirohkel või haiguse perioodil tuleb meil anda endale piisavalt puhkust, et saaksime vaimselt ja füüsiliselt taastuda.


Vaimse pinge puhul aitab heale unele kindlasti kaasa mõõdukas füüsiline koormus.
Sellistel päevadel tasub ka piirata hilisõhtusi helendava ekraani taga veedetavat aega, mis rikub meie loomuliku võimet reguleerida ööpäevarütmi. Sinine valgus hoiab meie meeled ärksad ja aju aktiivsena. 
Hämar valgus seevastu suurendab melatoniini-nimelise hormooni tootmist, mis reguleeribki inimese bioloogilist ööpäevarütmi.
Väldi õhtusel ajal ergutavate jookide ning raskelt seeditavate toitude tarbimist. Kui tunned väsimust, siis pigem kasuta rahustava toimega sooja teed. Stressirohke päeva lõpetuseks sobib hästi meliss ja palderjan.

Heaks abimeheks on siin ka melatoniini sisaldavad preparaadid. Melatoniin vähendab uinumisele kuluvat aega langetades kergelt meie kehatemperatuuri ja vähendades erksust. Just nii valmistab sinu organism end ette öiseks puhkuseks iga päev.

Parim lahendus stressirohkele ja väsitavalt päevale on hea sügav uni.  Peale sügavat ja kosutavat und tunned end hommikul taas reipalt, sest oled välja end puhanud juba täna mitte nädalavahetusi oodates!

Tutvu ka meie unetoodetega e-poes  Melafera unetooted
Ole reibas ja värske!